کی کارتکس گواهینامه باطل میشود؟

✅وقتی شما برای دریافت گواهینامه رانندگی اقدام می نمایید، بعد از ثبت نام و تکمیل مدارک از سوی آموزشگاه مربوطه برای شما، کاردکس گواهینامه رانندگی (که گاهی به طوراشتباه کارتکس گواهینامه نیز گفته میشود ) برای شما صادر خواهد شد.

توجه داشته باشید هنرجو باید تمامی مدارک صدور کاردکس خود را به انضمام کارنامه آموزشی و گواهی مهارت که توسط مدیریت تائید شده، به مسئول ثبت نام ثانویه تحویل دهد. پس از تائید مدارک، برابر دستور العمل ابلاغی، مسئول صدور کاردکس ظرف مدت حداقل ۴۸ساعت مکلف به تحویل مدارک به مسئول رایانه آموزشگاه بوده و پس از گرفتن پرینت، کاردکس را تشکیل و هنرجو را جهت مراجعه به معاینه چشم نزد چشم پزشک راهنمائی می‌کند.
دقت کنید که در صورت عدم قبولی در آزمون های مقدماتی آئین نامه و عملی شهر برای شما کاردکس تشکیل نخواهد شد و باید کلیه کلاس های تئوری و عملی شهر خود را سپری کرده باشید.

📌مدارک مورد نیاز جهت صدور کاردکس گواهینامه
۱- کپی از کارت ملی ( شناسنامه های جدید نیازی به کارت ملی ندارند )
۲- کپی شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات ۱ برگ کپی)
۳- پنچ قطعه عکس ۳*۴ (عکس ها مطابق با زمان ثبت نام باشد)
۴- واریز فیش های بانکی (واریز از طریق اینترنت، عابربانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست.فیش ها حتما در بانک ملی و بنام متقاضی باشد) (جهت اطلاع از هزینه ها لطفا از آموزشگاه مربوطه مطلع شوید).
۵- آدرس و کدپستی محل سکونت

📌مدت اعتبار گواهی مهارت و یا همان فرم کاردکس گواهینامه چقدر است؟
۱- اعتبار گواهی مهارت از تاریخ صدور به مدت ۱ سال است
۲- اعتبار کاردکس صادر شده از تاریخ صدور به مدت ۲ سال است
۳- اعتبار قرارداد و فرم اولیه از تاریخ صدور به مدت ۱ سال است

📌آیا انتقال کاردکس رانندگی ممکن است؟
پس از آن که کاردکس در یک آموزشگاه برای شما صادر شد، به هیچ عنوان نمی‌توانید در یک آموزشگاه دیگر ثبت نام کنید، حتی اگر از تاریخ اعتبار کادرکس آن گذشته باشد (پس در انتخاب آموزشگاه دقت کنید).
تنها در صورتی که محل سکونت هنرجو به شهری دیگر منتقل شود، هنرجو می‌تواند با مراجعه به راهنمایی و رانندگی شهر مقصد، کاردکس خود را باطل کرده و تمامی مراحل آموزشی را از ابتدا در آموزشگاهی دیگر طی کند.

1 دیدگاه

  • ندا / 2021/07/18 در 13:02

    سلام این که اعتبار گواهی مهارت یک سال هست یعنی چی من کاردکسم یکسال دیگه وقت داره اما گواهی مهارت ۱ ماه یعنی باید از اول این گواهی را بگیرم ؟ یا من تا پایان اعتبار کاردکس فرصت شرکت در آزمون شهر را دارم ؟

    پاسخ